Лосос на три начини

Рибата треба да биде на вашето мени најмалку еднаш во неделата, а еден од подобрите избори е лососот.

Оваа морска риба е здрав и вкусен извор на витамините B12 и D, како и омега 3 киселини и антиоксиданси. Во 100 грама свеж лосос има 13,6 грама масти, 19, 9 грама протеини, 24 мг калциум, 0,80 мг железо...

А што е подобро од еден рецепт за подготвување лосос? Па секако, три рецепти!

реклама

Рецепти

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Read more

Десерт на денот: Чоколаден чиа пудинг

Read more

Рецепт за совршени чизкејк палачинки

Read more

Пет десерти што може да ги јадете кога сте на диета

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more
play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more