ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Интер и Барселона се соочуваат со големи проблеми поради повредени играчи пред утрешното дерби во рамки на третото коло во фудбалската Лига на шампиони.

Италијанскиот тим ќе биде без белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку и хрватскиот играч за врска Марсело Брозовиќ, а неизвесен е настапот на аргенскиот напаѓач Лаутаро Мартинес.

Проблеми со повредени има и во спротивниот табор и според најавите од Шпанија тренерот Чави Ернандез нема да може да смета на услугите на петмина фудбалери.

Повредени се Мемфис Депај, Жул Кунде, Хектор Белерин и Роналд Араухо, а неизвесен во редовите на Барселона е и Френки де Јонг.

Во групата Ц води Баерн со шест бодови, Барселона и Интер имаат по три, а на дното на табелата е Викторија Плзен без бодови. 

реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Read more

Фудбал

Левандовски го постигна првиот гол на СП

Read more

Навивачи на Англија и на Велс се степаа во Шпанија

Read more

Австралија го совлада Тунис и ги задржа шансите за осминафинале

Read more

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Левандовски го постигна првиот гол на СП

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивачи на Англија и на Велс се степаа во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Австралија го совлада Тунис и ги задржа шансите за осминафинале

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожар во близина на стадионот Лусаил во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбележани две години од смртта на Марадона

Читај повеќе

МЗТ Скопје и Магдевски се разделија

Читај повеќе

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Читај повеќе

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе