Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Велат дека сличностите се привлекуваат, па се верува дека е најдобро да бидете со некој кој е роден во вашиот хороскопски знак. Но дали ова е точно?

Припадниците на истите хороскопски знаци имаат сличен карактер, навики и поглед на свет, па ако и двајцата се тврдоглави, ќе им биде тешко да постигнат компромис и да ја одржат врската.

Овен

Овните сакаат да бидат во центарот на вниманието на нивниот партнер, па затоа врската Овен со Овен е рецепт за катастрофа. И двајцата партнери сакаат личност која ќе им го храни егото, па затоа оваа љубовна комбинација не успева.

Бик

Оваа љубовна комбинација фукционира на долг рок. Потребно е партнерите да постигнат компромис и сè ќе им функционира совршено и ќе бидат среќни и задоволни.

Близнаци

Врската меѓу два Близнаци е невозможна бидејќи им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, некој кој ќе им ја покаже смислата на животот и ќе ги увери дека животот е убав.

Рак

Нивната заемна посесивност и емотивност прераснува во токсичен однос. Оваа љубовна врска е осудена на пропаст.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Љубов и секс

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе