Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Иако сите жени имаат различни желби, очекувања и вкусови, на крајот сите жени сакаат да се омажат со некој кој ќе биде верен, ќе ги сака и ќе биде покрај нив. 

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Бик

Искрен, романтичен, лојален – сето ова го опишува сопругот роден во хороскопскиот знак Бик. Секогаш бара стабилност во љубовната врска, а ќе се потруди неговата сопруга да биде среќна и сакана.

Лав

Лавот е лојален и ја разбира својата партнерка. Сака да ја размази неговата жена со љубов и внимание. Често им купуваат подароци, планираат заеднички патувања и одат со нив на шопинг. Ги поддржуваат во сè што прават.

Рак

Раковите се емотивни, ја сакаат својата партнерка и квалитетно го минуваат времето со нив.  Имаат добро срце и ќе направат сè за да биде среќна нивната сопруга.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Љубов и секс

Девет реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Read more

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Read more

Со кој хороскопски знак многумина не сакаат да излезат на состанок?

Read more

Зошто остануваме во лоши врски?

Read more
 

Магазин

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Читај повеќе

Што треба да прашате на интервју за работа?

Читај повеќе

Девет реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Читај повеќе

Зошто ригорозните диети не успеваат на долг рок?

Читај повеќе

Топло или ладно кафе – кое е поздраво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фокусирајте се на нозете: 12 минути ефикасни вежби за слабеење

Читај повеќе