Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Ф1
Кајгана/МИА
/ 19.01.2021 / 10:37

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за неговиот тренинг за време на вонсезоната. Хамилтон продолжува да се подготвува за одбрана на шампионската титула во 2021 година.

„Здраво на сите. Долго време не сме се виделе. Сега сум на планина, тренирам секој ден. Секое утро се искачувам на врвот на планината. Овде има три од нив – едниот е висок 3.400 метри. Обично сакам да тренирам на голема надморска височина, каде што има помалку кислород и треба да работам понапорно. Може да биде тешко само да се качите по скалите. И тогаш, кога ќе завршам со тренинзите овде и ќе се вратам на нормалната надморска височина, почнува полесно да дише.

Има многу што да се направи, па затоа сакав само да ве известам дека сè е во ред. Се чувствувам одлично и се чувствувам одлично во мојот „меур“, информира Хамилтон.

Британецот формално во моментот нема договор со тимот на Мерцедес, но страните продолжуваат со преговорите.

реклама
Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Read more
НАСА детектира силна експлозија на метеори

НАСА детектира силна експлозија на метеори

Read more
Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Read more
Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Read more

Ф1

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Read more

Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Read more

Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Read more

Историска одлука: Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Читај повеќе

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Читај повеќе

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Читај повеќе

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Читај повеќе

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Читај повеќе

Кејн и Сон срушија премиерлигашки рекорд за асистенции

Читај повеќе