Лукаку на квиз се сопна на Дедо Мраз и Алексис Санчес

И овие новогодишни празници Интер се обидува да ги развесели своите симпатизери со симпатични видеа. Сега се решија фудбалерите да ги стават на квиз, а првата жртва е Ромелу Лукаку.

Белгиецот седна на „жешкото“ столче и одговараше на „тешки“ прашања. Покажа дека знае нешто од историјата на Интер погодувајќи за Хавиер Занети и Диего Милито.

Најмногу промашувања имаше кај новогодишните прашања. Не знае каде е измислен божиќниот колач панетоне, не знае каде живее Дедо Мраз, ниту пак како се вика неговиот најпознат Ирвас.

Не му беше чудно што не ги знаеше тие одговори, но затоа многу се зачуди кога го промаши прашањето „Кој во тимот има најмногу следбеници на Instagram?“ на кое Лукаку беше убеден дека одговорот е токму тој самиот. Но, не за џабе неговиот соиграч Алексис Санчес го нарекуваат „Instagram maravilla“ (Инстаграм чудо). Чилеанецот има дури 10,2 милиони следбеници.

На крајот Лукаку сепак имаше повеќе погодоци отколку утки.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе