ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Портпаролот за односи со јавноста на Бразил ги остави новинарите шокирани кога од масата фрли мачка која ја прекина прес-конференцијата пред четвртфиналниот натпревар на Светското првенство меѓу Кариоките и Хрватска.

Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус одговараше на прашања на новинарите кога мачката скокна на масата и се упати кон неименуваниот портпарол, кој седеше до ѕвездата на „Кралевите“.

Бразилскиот ПР потоа ја погали, па ја зграпчи и ја фрли од масата, оставајќи ги присутните новинари изненадени од потегот.

Remote video URL

Откако ги крена рамениците, тој брзо го побара следното прашање од претставникот на медиумите, додека Винсиус се насмеа на необичната сцена.

URL

Хрватска и Бразил го отвораат четвртфиналето на Светското првенство со меч со утрешниот натпревар од 16 часот. Хрватска се пласираше меѓу осумте најдобри по подоброто изведување пенали против Јапонија, додека Бразил беше убедлив против Јужна Кореја.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Читај повеќе

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе