Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Официјално е соопштено дека Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во улогата на Гелерт Гринделвалд во филмот „Fantastic Beasts 3“.

Со недели се ширеа шпекулации дека Микелсен е актерот кој од Warner Bros. го имаат на ум како замена за Деп. Студиото побара од Деп да се повлече од проектот откако актерот ја изгуби тужбата за клевета против британски таблоид кој објави текст со наслов во кој го нарече „женотепач“. Деп излезе со соопштение на социјалните мрежи и се повлече од улогата, иако многу негови фанови се надеваа дека ќе се врати. Тоа очигледно нема да се случи.

На прашањето дали ќе го игра Гринделвалд, Микелсен минатата недела негираше дека воопшто имало преговори меѓу него и Warner Bros.

„Ах, тоа е сѐ на ниво на гласини во моментов... Тоа значи дека јас знам исто колку и вие, од медиумите. Па така, го чекам тој телефонски повик“, рече Микелсен.

The Wrap прв ја објави официјално веста дека Микелсен се приклучува на актерската екипа на франшизата.

Засега нема други информации од него и од Warner Bros. и единствено е познато дека во најдобар интерес на сите е да се продолжи со снимање што е можно побрзо. Деп наводно имал снимено само една сцена за длого очекуваното продолжение „Fantastic Beasts 3“ и тоа уште во септември.

Премиерата на „Fantastic Beasts 3“ засега е закажана на 15 јули, 2022 година.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Read more

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Читај повеќе

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе