Mafia 4 е официјално во развој

Едно време, серијалот Mafia беше исклучително популарен, а во некои случаи дури и попопуларен од GTA. Сега конечно се појавуваат поконкретни детали за новата игра Mafia.

Не е чудно што гејмерите се „гладни“ за нови содржини од серијалот Mafia, имајќи предвид дека последната игра беше објавена во 2017 година и не беше она на што многумина се надеваа. Додуша, имавме и Mafia Definitive Edition, но на играчите им требаше свежа содржина.

Добрата вест е што има гласини дека Mafia 4 е во рана фаза на развој. Ова е особено важно бидејќи не толку одамна имаше информации дека Mafia 4 воопшто нема да излезе.

URL

Mafia 4 го има кодното име и работен наслов „Nero“, а откриено е дека играта ќе користи Unreal Engine 5. Покрај тоа, приказната во играта ќе воодушеви многу фанови, бидејќи Mafia 4 ќе биде приквел и ќе се фокусира на подемот на семејството Салиери.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Гејминг

Најомразената игра во историјата заработи 24 милиони долари за две недели

Read more

Игрицата Stalker 2: Heart of Chornobyl доаѓа во 2023 година

Read more

Nintendo потврди: Има нова Switch конзола

Read more

Првиот трејлер од игрицата Redfall прикажува борба против вампири

Read more
 

Гик

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што досега знаеме за најизолираното племе на светот?

Читај повеќе

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Читај повеќе

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Читај повеќе