Магазин

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Месечниот хороскоп за април предвидува дека три знаци ќе доживеат голем пресврт овој месец: на еден му се насмевнува нова љубов, друг го очекува раскинување, а трет ќе добие животна бизнис прилика.
Read more
filter

Хајди Клум – божица на црвениот килим

Познатата германска манекенка Хајди Клум неодамна присуствуваше на доделувањето на музичките награди iHeartRadio.
Read more

Која храна треба да ја одбегнувате ако сакате рамен стомак?

Во напорите за здрав живот и затегнато тело, здравата исхрана е многу битен фактор.
Read more

Дали треба да позајмувајте пари на роднини и пријатели?

Тешки времиња, уште потешки избори.
Read more

Зошто одлучив да немам деца?

Изборот да се нема деца сè уште е стигматизиран во многу општества, особено оние со традиционални или патријархални вредности кои ги гледаат бракот и родителството како суштински компоненти на зрелоста и личното
Read more

Која е врската помеѓу витаминот Д и опаѓањето на косата?

Во нова студија објавена во списанието Journal of Cosmetic Dermatology, двајца дерматолози од Индија напишаа: „Витаминот Д е комплексно вклучен во различни сигнални патишта за раст и диференцијација на фоликулите
Read more

Спанковците се поинтелигентни и посреќни од ранобудниците

Луѓето кои тешко стануваат од кревет наутро се попаметни, покреативни и посреќни од луѓето кои се ранобудни.
Read more

Здравите деца мора да внесуваат глутен во исхраната

Со оглед на тоа дека денес во супермаркетите се нудат најразлични производи без глутен, оваа храна треба да биде на менито на децата само ако патат од интолеранција на глутен, или поточно од автоимуната болест ци
Read more

Потврдено: Хормоналната контрацепција го зголемува ризикот од рак на дојка

Сите хормонски контрацептиви го зголемуваат ризикот од развој на рак на дојка, вклучително и сè попопуларната пилула која содржи само прогестин, според истражувањето објавено денеска.
Read more

Кои се последиците од долготрајниот стрес врз телото?

Стресот нè погодува сите нас, предупредуваат лекарите кои додаваат дека често можеме да забележиме симптоми на стрес кога ги дисциплинираме нашите деца, за време на работното време, кога управуваме со нашите фина
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Гурмански плескавици од рерна

Подобри од оние на скара, имаат 3 тајни состојки и се одличен предлог за ручек.
Read more

5 рани предупредувачки знаци за смртоносен инфаркт

Голем број симптоми претходат на срцев удар што може да значи дека пациентот е изложен на ризик од потенцијално фатална состојба.
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more