Чек дис аут

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Белиот носорог е скоро загрозен вид - се проценува дека во Јужна Азија се останати само 19.000 единки.
Read more
play_arrow
filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Планетата Земја нуди многу природни богатства, а еден исклучителен примерок имаме во нашето балканско соседство.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

FailArmy објави нова смешна компилација од непријатни моменти актуелни на интернет во текот на изминатата недела. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Медицинска сестра од Охајо тврди дека вакцината против ковид ја направила магнетизирана, што и се обиде јавно да го докаже тоа. Нејзиниот неуспех предизвика смеа на Twitter.
Read more
play_arrow

33 работи од секојдневието кои ги грешиме

Дали кесичката со чај ја цедите пред да му навалите на чајот? Или пак бананата ја лупите од кај рачката? Епа, грешите.
Read more

Прв пат снимен паразит кој го јаде јазикот на домаќинот и се вдомува во устата

„Навистина ништо не можеше да ме подготви за моментот кога ја отворив устата на рибата и го видов овој вонземјанин со сини очи како зјапа во мене“, вели студентот кој случајно уловил риба која имала паразит во устата.
Read more
play_arrow

Сибирскиот мечок влечеше авион на Boeing

Рускиот бодибилдер од сибирскиот град Сургут успешно влечеше Boeing 737.
Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Земјата e една од осумте планети во Сончевиот Систем. Таа е трета планета по оддалеченост од Сонцето и најголема со цврста површина, за разлика од гасовитите „џинови”.
Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Во биологијата, еволуцијата е промена на карактеристиките на живите организми преку генерациите.
Read more
play_arrow

Колку може да бидат лажни видеата на социјалните мрежи?

Кога ќе влезете на Instagram лесно е да поверувате дека сите се совршени, никој нема целулит, ниту вишок килограми. Сите се насмеани и среќни, успешни. Лесно е да поверувате во тоа што го гледате.
Read more
play_arrow

Сè за слава на интернет: Кога од Lamborghini ќе направиш скара

И додека многумина сонуваат да имаат Lamborghini Aventador, некои што имаат не знаат што да направат за пет минути слава на интернет па експериментираат.
Read more
play_arrow

Борбен авион во лет наполни гориво од дрон

Американската морнарица и Boeing заедно испишаа историја со тоа што за прв пат направија успешно полнење гориво во лет преку поврзување на борбен авион со дрон-танкер.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more