Чек дис аут

play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

По контроверзниот твит во кој Елон Маск тврдеше дека египетските пирамиди ги изградиле вонземјани, доби покани да ја посети земјата и лично да се увери што пишува во самите пирамиди за нивната изградба.
Read more

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Во Украина, една 51-годишна жена се обидела да ископа подземен тунел, со цел да го ослободи синот кој е во затвор. Сега и самата таа се соочува со затворска казна.
Read more
play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Се потсетуваме на почетокот на далечните 60-ти години на 20-тиот век кога нашата земја била позната под името Народна Република Македонија.
Read more
play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

На летот на холандската авиокомпанија KLM од Амстердам кон Ибица се случи тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски.
Read more

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Сопственикот на Tesla и на SpaceX, Елон Маск објави на Twitter дека е очигледно оти вонземјаните ги изградиле пирамидите во Египет.
Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Постар човек решил својата прошетка со инвалидска количка да ја направи по автопат и притоа создал застол.
Read more
play_arrow

Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнаа од Индија, соопштија вчера оттаму.
Read more
play_arrow

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Товарен воз кој преминувал преку мост над езеро во Аризона излетал од шините и предизвикал уривање на дел од мостот по што се вивнал во пламен.
Read more
filter

Како се летуваше на времето во Југославија?

Кој се сеќава – знае. Кој не ја доживеа Југославија во целиот нејзин сјај, ќе слуша приказни и ќе гледа стари фотографии.
Read more
play_arrow
filter

Во Тајланд има парк со џиновски трансформери и Марвел херои

Паркот наречен House of Steel Robots во близина на Бангкок нуди необично доживување - дружба со џиновските трансформери и хероите од Марвел универзумот.
Read more
filter

На здравје социјална дистанца!

Луѓето ширум светот покажаа огромна креативност во наоѓањето начини да се дружат и да ги одржат нивните бизниси додека истовремено ја почитуваат социјалната дистанца потребна за заштита од COVID-19.
Read more
play_arrow

Необичен концерт: Свиреше пијано висејќи на кран

Швајцарски пијанист изведе крајно необичен концерт во Нант и тоа висејќи 40 метри во воздух, а неговото пијано го држеше кран.
Read more
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more