Чек дис аут

Зошто се вели дека мачките имаат 9 животи?

Кога станува збор за мачките, постојат многу верувања и митови за нивното влијание врз човечкиот живот. Покрај приказните за црни мачки, се тврди и дека мачките имаат девет животи. Зошто е тоа така?
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

FailArmy објави нова смешна компилација од непријатни моменти актуелни на интернет во текот на изминатата недела. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Месечината е единствениот природен сателит на планетата Земја и најблиско небесно тело до неа.
Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

News Be Funny објави нова смешна компилација од незгодни ситуации со новинари и репортери актуелните на интернет во текот на мај.
Read more
play_arrow

Приказна за претколумбовска Америка

Долго пред Европејците да ја откријат Америка, овој континент изобилувал со древни цивилизации кои се развивале недопрени од останатиот свет.
Read more

Тренинзи на Народната Милиција на Југославија - 1983 година

Read more

Паркинг простор во Хонгконг продаден за 1,3 милиони долари

Место за паркинг во Хонгконг се продаде за неверојатно рекордна сума.
Read more
play_arrow

Реакцијата на бебе кога за првпат ќе проба брокула

Некои бебиња го сакаат вкусот на брокула, а некои не. Една мајка ја сними реакцијата на нејзиното дете кога за првпат ќе вкуси брокула, а снимката стана хит на TikTok.
Read more
play_arrow

Моментот кога војници ќе се обидат да избркаат ракун од оклопно возило

Американскиот магазин Task & Purpose, којшто ја информира јавноста за активностите на американската војска, објави видео кое стана хит на социјалните мрежи.
Read more

Скоро половина од Американците веруваат дека диносаурусите сè уште постојат

Ново истражување покажа дека многу возрасни Американци сè уште веруваат дека диносаурусите шетаат по Земјата и се скриени во некој оддалечен дел од светот.
Read more
play_arrow

Колку брзо патува мислата?

Мисла или мислење е ментален процес што им дозволува на суштествата да создадат свој модел за светот, за да се справат со него во согласнот со нивните цели, планови, средства и желби.
Read more

7 работи кои можеби не сте ги знаеле за римските гладијатори

Народот ги обожавал, богатата елита ги презирала, но сепак, на римските гладијатори сите им се возхитувале.
Read more
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more