Чек дис аут

Многу житарки и „супа од крв“: Како се хранеле античките Спартанци?

Исхраната, како и сè во Спарта, била подредена према добриот воин - неговата сила и здравје - никако за уживање.
Read more
play_arrow

„Хроничен проверувач“ или „цицач на батерија“ – кој тип на корисник сте вие?

Зошто да правите обичен тест на личноста кога може да направите забавен тест на личноста?
Read more

Пронајден фосил на риба стар 95 милиони години

Во Мексико е пронајден фосил на риба за која се претпоставува дека потекнува од периодот од пред 95 милиони години.
Read more
play_arrow

Мел Гибсон ги налути твитерџиите со поздравот кон Доналд Трамп

Холивудскиот актер Мел Гибсон му упати војнички поздрав на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, пред натпреварот на УФЦ-264 првенството во боречки вештини во Лас Вегас.
Read more
filter

Nat Geo: 8 места кои не смеете да ги пропуштите во Охрид

Ако се најдете во Охрид, ова се местата кои според National Geographic Serbia не смеете да ги пропуштите да ги посетите.
Read more
play_arrow

Не ти требаше ова, фејл компилација

Ви се случило да направите нешто, па набргу да зажалите? FailArmy објави нова фејл компилација од вакви моменти во кои луѓето потоа зажалуваат за стореното.
Read more

Пастрмките стануваат зависни од дрогата што завршува во реките

Една нова студија открива дека кафеавата пастрмка може да стане зависна од мали количини метамфетамин што завршува во нивната слатководна животна средина.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако никогаш повеќе не ги отворите прозорците?

Воздухот околу вас е поважен отколку што си мислиме. Што ќе се случи ако никогаш не ги отворите прозорците? Дали тоа ќе влијае на вашето тело и имунитет? Зошто е важен свежиот воздух?
Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови на годината, досега

Погледнете ги најдобрите фејлови што имавме можност да ги видиме на интернет во текот на првите шест месеци од 2021 година. Погледнете го видеото.
Read more

Во Боцвана пронајден еден од најголемите дијаманти во светот

Еден од најголемите дијаманти во светот е пронајден во Боцвана. Станува збор за дијамант од 1.174 карати, пронајден минатиот месец.
Read more
play_arrow

Моментот кога гром удира во автомобил во движење

Кога гром удира во дрво, најчесто се појавува пожар, а истото може да се случи и во куќа и во други градби.
Read more
play_arrow

Нов тренд на TikTok: Жените објавуваат фотографии како изгледаат пред и по мажењето

На TikTok може да се видат различни трендови, а меѓу нив е и овој во кој жените објавуваат свои фотографии пред и по мажењето, покажувајќи и споредувајќи како изгледале пред и откако се омажиле со партнерот.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more