Фит

Тренери открија кој е најдобриот тип на тренинг според возраста

Вежбањето не пружа само подобруваењ на вашата моментална форма. Секоја минута помината во вежбање го зајакнува вашето тело против можни болести во далечна иднина.
Read more

Ни напорното вежбање не може да ја поправи штетата од лошата исхрана

Истражувачите од Универзитетот во Сиднеј во Австралија открија дека луѓето кои лошо се хранат, но редовно вежбаат, се изложени на ист ризик да умрат од срцеви заболувања, рак или други причини како и оние кои се
Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Со пешачење со поголема брзина на дистанца од 7 километри во рок од 40 минути ќе согорите ист број на калории како со 10 минути трчање со брзина од 10 км/ч.
Read more
filter

Неверојатна трансформација: Иста тежина, различна форма

Сите кои се обиделе да слабеат знаат што значи качувањето на вага по применувањето на нов режим на исхрана и/или вежбање.
Read more
Што да јадете за појадок кога слабеете?
play_arrow

Што да јадете за појадок кога слабеете?

Една од најчесто повторуваните мудрости е дека појадокот е најважниот оброк во денот  затоа треба да биде најобилен.
Read more

Колку треба да вежбате за да слабеете или да билдате мускули?

Read more

Важно е што пиете: Навики кои ќе ви помогнат за вишокот масти на стомакот

Во процесот на слабеење многу е важно да внимавате што пиете, особено е важно да избегнувате засладени и калорични пијалаци.
Read more
play_arrow
filter

Фит убавица: Ирина Гладкаја, шампионка во туркање со рака

Русинката Ирина Гладкаја е шампионка во туркање со рака и важи за една од најсилните жени во светот.
Read more

Детален план како да ослабете со пешачење за само неколку недели

Сè повеќе луѓе избираат пешачење како активност. Едноставно е и не бара премногу подготовка или опрема.
Read more

Три кардинални фитнес гревови

Ако вежбате некое време, а резултатите никако да се појават, голема е веројатноста дека сте виновни за некои од овие фитнес гревови.
Read more

Што да јадете наутро за да се ослободите од салото на стомакот?

Постојат два типа на луѓе, оние кои размислуваат за појадокот уште пред да заспијат навечер и оние кои мораат да се натераат да јадат нешто наутро.
Read more
play_arrow

Неколку совети за деновите кога немате мотивација да вежбате

Read more