Љубов и секс

Каде се рангираат мажите во Македонија според должината на пенисот?

На веб-страницата All sizes matter (Сите големини се важни), изработена е мапа на светот што ја прикажува просечната големина на пенисот кај мажите во секоја земја.
Read more

Голем хороскоп за Денот на вљубените: Кои знаци ги очекува изненадување?

Што предвидуваат ѕвездите овој 14 февруари за вашиот хороскопски знак, без разлика дали сте сингл или во врска?
Read more

Како да знаете дали е прерано за свршувачка?

Дури и ако сте во врска со некого со години, па дури и ако сте апсолутно сигурни дека ќе го поминете остатокот од животот со таа личност, може да биде тешко да се одлучите кога е време за свршувачка.
Read more

Лекарите предупредуваат на опасна техника за зголемување на пенисот

Техниката за зголемување на пенисот наречена jelqing станува сè попопуларна, а лекарите ги предупредуваат мажите за нејзината опасност.
Read more

Број еден причина зошто луѓето се разведуваат

Ако сте ги следеле разводите на познати личности во последните неколку години, сигурно сте го забележале името на Лора Васер.
Read more

Зошто треба да ѝ подариш вибратор на девојка ти за Валентајн?

Се ближи Денот на вљубените, а наоѓањето на совршен подарок за твојата девојка може да биде прекрасен предизвик.
Read more

10 работи за кои никогаш не треба да се преговара во љубовната врска

Има одредени работи што може да бидат компромитирани во врската, но има и такви за кои едноставно не се преговара.
Read more

Порно актер живее со 7 жени: Зошто? За да имам по една за секој ден

Мексиканскиот порно актер Алекс Марин откри дека живее со седум жени и ги откри деталите од овие необични врски.
Read more
play_arrow
filter

Принцезата Ксенија од Саксонија позираше гола за Playboy

Германската принцеза Ксенија Габриела Флоренс Софи Ирис позираше гола за Playboy и со тоа стана првата аристократка која се соблече за споменатото списание.
Read more

Сексуалниот живот може да страда ако не внесувате доволно еден витамин

Кога сонцето грее во топлите месеци, генерално се чувствувате посреќни, почесто сте надвор во текот на денот, а вашиот сексуален нагон исто така може да се подобри.
Read more

Има три типа на модерен брак: Дали се препознавате во некој од нив?

Со стапувањето во брак преземаме одредени обврски, кои драстично се променија во однос на периодот пред дваесет, триесет, четириесет години.
Read more

Како да се подготвите за нова врска по развод?

Во зависност од должината на бракот и можните компликации околу разводот, самата помисла за влегување во нова врска може да ја направи жената нервозна, исплашена и многу самокритична.
Read more
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more