Љубов и секс

Дали утринскиот секс е подобар од ноќниот?

Експертите велат дека има научни причини зошто утринскиот секс може да биде подобар од ноќниот, барем за некои луѓе.
Read more

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Има голема разлика помеѓу шармантен разговор и манипулативен разговор.
Read more

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Прочитајте што ви носи љубовниот хороскоп за летото 2024 година.
Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Сигурно познавате барем една двојка во која партнерите после долгогодишна врска раскинале, а мажот по кратко време се оженил со друга.
Read more
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Ако и вие спаѓате во онаа група луѓе кои се во изолација со партнерот, голема е веројатноста дека меѓу вас се јавило одредено ниво на нетрпеливост, па и расправии за работи кои досега никогаш не биле проблем.
Read more

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Ако сте подготвени за сериозна врска, постојат неколку работи што дефинитивно треба да ги направите на почетокот за да ја направите успешна.
Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Понекогаш се чини дека сексуалниот однос е завршен пред да започне, а понекогаш трае вечно.
Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Периодот од 20-тата до 30-тата година  е многу важна деценија во вашиот живот: се осамостојувате, почнувате да градите кариера, ги зацврстувате пријателствата.
Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Мислите дека може да препознате кога некој изневерува?
Read more

Знаци дека траумите од минатото влијаат на вашите врски

„Вашите минати искуства можеби ве спречуваат да бидете најдобри во врските, но тоа не мора да остане така“, вели терапевт за трауми и врски.
Read more

Тест од 10 секунди открива од што се плашите во љубовта

Патот до љубовта понекогаш може да биде тежок, но можеби тоа е затоа што не знаеме што е тоа што нè спречува да го направиме следниот чекор.
Read more

Дали треба да останете во брак само заради децата?

Како и многу други општества, и Македонија доживеа зголемување на стапките на разводи.
Read more
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Колку често треба да се менува постелнината во летните месеци?

Read more