#мкфејл

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Во време кога нашата земја и целиот свет се соочуваат со пандемија каква човештвото не памети, некои медиуми се обидуваат да привлечат публика и кликови со објавување стари вести за смртни исходи од COVID-19.
Read more
filter

Урнебесните амандмани на Левица

Денеска беа објавени дел од поднесените 3 илјади амандмани во Собранието кои опозициските партии ги поднесоа со цел да го блокираат.
Read more

Ве молиме, описменете се!

На владината веб-страница kupuvamdomasno.gov.mk веќе две недели стои ова известување.
Read more
play_arrow

Ало казино? Сакам деливери на апарат за дома да поиграм

Read more
filter

Кој е ФК Слободен во втора јуниорска лига?

Во 1. коло од јуниорската фудбалска лига на Македонија тимот на Скопје се паднал да „гостува“ кај тимот на Слободен. Така барем тоа го сфатил еден твитерџија па почнал потера да дознае повеќе за овој клуб за кој никогаш порано не слушнал.
Read more

Најспремниот администратор на Facebook страница во Македонија

Само администратор е.
Read more

Како се „преведува“ бериќатверс‘н?

Интернетот е вистинско богатство, ако знаете како да го користите.
Read more

Веројатно најдобрата македонска реклама на сите времиња

Read more

Победа на денот!

Кога те бива-те бива. Во Facebook групата „Прифатилиште за преведувачи и толкувачи / Translator-Interpreter Pound“ може да побарате помош за превод или да се консултирате со колегите ако и самите сте преведувач.
Read more

Кога ќе заборавиш да се одјавиш од службениот профил на Twitter

Мисијата на МК во ЕУ киксна, твитерџиите фаќаа сеир.
Read more

Скопски камиказа на денот

URL
Read more

Скопски велосипедист на денот

URL
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Има светло во тунелот: Грција го регистрираше друштвото „Крсте Мисирков“ од Воден

Read more