Рецепти

play_arrow

Идеја за лесен ручек: Брзи плескавици од зеленчук

Плескавиците од зеленчук се одлична идеја за ручек или вечера во толплите летни денови.
Read more

Десерт на денот: Марокански палачинки со мед

Овој рецепт за палачинки е малку поинаков и потекнува од Мароко. Подготвените палачинки најчесто се служат за појадок или како десерт во комбинација со мед.
Read more

За освежување во текот на денот: Смуди од цреши и ореви

Вкусно смуди за љубителите на цреши.
Read more

Немате скара? Пробајте ќебапчиња од рерна

Звучи невообичаено, но додека не ги пробате немојте да судите. Ќебапчињата од рерна се одлична замена за оние на скара.
Read more

Рецепт на денот: Тестенини со сланина и босилек

Што вкусно да јадете денес? Тестенини со сланина и босилек.
Read more

Меки крофни од само 2 состојки

Кога сакате да јадете нешто благо, наместо да посегнете по првото чоколадо или некој друг индустриски производ, можете брзо да ги направите овие вкусни крофни.
Read more

Како бајатиот леб во само 3 чекори повторно да стане свеж?

Ако пред неколку дена сте купиле убав леб, но не сте успеале да го изедете цел, не фрлајте го. Со овој генијален трик лебот повторно ќе биде како штотуку купен, со убава кора и топла средина.
Read more

Дали печурките треба да се мијат пред готвење?

Секогаш се вели дека овошјето и зеленчукот треба да ги миеме пред да ги конзумираме, но дали има исклучоци?
Read more

Здрав десерт: Тесто за палачинки од само 2 состојки

Вака подготвените палачинки се нешто што сè уште не сте го пробале, а покрај тоа што за нивната подготовка се потребни само две состојки, тие се здрави и секој може да ги јаде.
Read more

За одличен почеток на денот: Смуди од авокадо и боровинки

Благодарение на хранливите состојки, овој пијалак е идеален за почеток на денот.
Read more

Идеја за ручек: Полнети тиквички со зеленчук и месо

Ручек со мелено месо и зеленчук, брзо и лесно за подготвување.
Read more
play_arrow

Направи сам: Домашен џем од лубеница

Наместо џем од сливи или кајсии, може да го направите овој природен од лубеница идеален за појадок со палачинки.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more