Стил

filter

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Промената на фризурата може да направи чуда за вашиот изглед. Досега сме објавувале различни галерии од дела на фризери и стилисти кои покажуваат колку е значајна фризурата за целокупниот изглед.
Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Новата колекција фустани на H&M, што е направена претежно од рециклирани и одржливи материјали, се сосредоточува на одржлива модна иднина, како што велат оттаму.
Read more
filter

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Деца од целиот свет учествуваа во дизајнирање на насловната страница на Vogue Italia за месец јуни.
Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Супермоделот Каролина Куркова во видеосегмент за британски Vogue ги споделува нејзините трикови и домашни рецепти за убавина, користејќи 21 производ од кујната.
Read more
play_arrow

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Ирина Шајк со нови секси фотографии ги израдува нејзините обожаватели на Instagram.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Во рамките на 21.
Read more
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Продолжуваме со претставување на колекциите што ги донесе 21. Моден викенд Скопје оваа сезона, во дигитално издание.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Оваа сезона на Моден викенд Скопје ја следиме дигитално, со смартфонот во рака и во далеку понегламурозно издание од она во кое би се појавиле пред фотографите на најголемиот моден настан кај нас.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Живот на социјална дистанца. И мода на социјална дистанца. Тоа го налага новата реалност во која живееме, но се чини модата со сите нејзини елементи никогаш не ни била поинтимна.
Read more
filter

Трикини е новиот летен тренд

Заштитната маска стана дел од нашето секојдневие, па дури и кога станува збор одењето на плажа.
Read more
play_arrow
filter

Ветрот носи убаво време: Дигитално издание на 21 Моден викенд Скопје

Новите колекции од учесниците на 21. сезона на Моден викенд Скопје ексклузивно ќе бидат презентирани од денеска на социјалните мрежи, со премиера на снимените видеа и фотографии во партнерство со Skopje City Mall.
Read more
filter

Поглед во најголемиот приватен авион во светот

Постојат само неколку приватни авиони од типот на Boeing Business 747-8i, тие се елитен симбол на моќ, пишува Bored Panda. Овие авиони обично ги користат светските влади, за превоз на политичките лидери и државници.
Read more
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more