Стил

play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Како да ги избелите забите на природен начин?
Read more

Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Целулитот е проблем со кој се соочуваат 90% од жените и што понекогаш тврдоглаво останува и покрај напорното вежбање.
Read more

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Аманда Горман најмногу внимание привлече со нејзиното рецитирање на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, а сега стана првата поетеса на насловната страница на Vogue.
Read more
filter

Доза магија во колекцијата „Храбар нов свет“ на АЛШАР

Македонската дизајнерка Силвија Михајловска, која твори под брендот АЛШАР, ја претстави новата колекција за претстојната сезона, инспирирана од серијата „Brave New World“.
Read more
filter

Луција Јаворчекова, од шампионка во велосипедизам до ѕвезда на Instagram

Луција Јаворчекова е поранешна шампионка на Словачка во велосипедизам, но тоа не е единствената причина поради која на Instagram ја следат над 2 милиони луѓе.
Read more

Путин прогласен за најсекси маж во Русија

Резултатите од анкета спроведена во Русија покажуваат дека 18% од руските мажи и 17% од жените сметаат дека претседателот Владимир Путин е најсекси маж во земјата.
Read more

Додадете една состојка во шампонот и освежете ја косата со овој пилинг

Наместо да трошите пари на скапи производи, направете си сами пилинг, со додавање на лажичка шеќер во шампонот што го користите.
Read more

Прошетајте бесплатно низ Лувр, најпознатиот музеј во светот

Францускиот музеј Лувр не само што е место на кое се наоѓаат некои од најпознатите слики на сите времиња, туку е и најпосетениот музеј во светот.
Read more

Три фризури кои се идеални за оваа пролет

Со пристигнувањето на пролетта се буди и желбата за промена. По студените денови, време е да ја освежите косата и да направите нова фризура.
Read more

Кои грешки ги правите при миење на косата?

Миењето на косата кај повеќето луѓе изгледа прилично слично. Ја миеме косата со шампон, потоа ставаме регенератор и ја плакнеме.
Read more
filter

Руската гимнастичарка која многумина ја сметаат за најубавата спортистка на сите времиња

Каролина Андреевна Севастијанова (25) е руска ритмичка гимнастичарка која освои златен медал на Олимписките игри во Лондон 2012 година. Исто така, освои и прво место и на ОИ игри за млади во 2010 година.
Read more
filter

Највпечатливите модни моменти од доделувањето на Греми наградите

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more