Магазин

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Колку и да е пријатен, оргазмот не е причината зошто сексот долгорочно добро влијае на луѓето. Потребата за нежност и галење во подеднакво иста мера сѐ почесто се јавува и кај мажите и кај жените.
Read more

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Никогаш не е доцна да почнете со вежбање и здрава исхрана, доказ за тоа е 74-годишната Џоан Мекдоналд, која со вежбање почнала во последните две години.
Read more

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Луѓето кои ќе ја примат новата руска вакцина против COVID-19 ќе бидат имуни на новиот коронавирус до две години, соопшти руското Министерство за здравство.
Read more

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Иако се многу корисни во различни ситуации, носењето на заштитни ракавици во продавница не е баш препорачлива работа, смета микробиологот Кели Рејнолдс.
Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Експертите од Gravity Transformation - Fat Loss Experts советуваат да ги усвоите овие пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете, ќе топите маснотии и ќе ја одржите саканата тежина.
Read more
play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Во Израел се изработува најскапата маска против коронавирусот, почетната цена е 1,5 милиони долари.
Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Во зависност од позицијата, за време на сексот се активирани скоро сите мускули на телото така што воопшто не е чудно што со оваа активност се губат многу калории.
Read more

Арнолд Шварценегер стана дедо

Десет дена по неговиот 73 роденден, славниот актер Арнолд Шварценегер за првпат стана дедо. Неговата ќерка Кетрин и познатиот актер Крис Прет го добија нивното прво дете.
Read more
play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week.
Read more

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Досегашните истражувања покажаа дека нашиот имун систем поинаку реагира на оваа болест од вообичаената реакција.
Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Ако жената е преимпресионирана од вашата „машкост“, тоа обично не е добра вест, тврди сексологот Надиа Бокоди и додава дека досега не сретнала жена која не одглумила оргазам.
Read more
play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Најбогатиот човек во светот смета дека пандемијата на коронавирусот за богатиот свет ќе заврши до крајот на 2021 година, но за останатите ќе биде потребно повеќе време за закрепнување.
Read more
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more