Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Во текот на патување со авион е многу потешко да се одржуваат мерките како физичка дистанца и носењето маски. Особено кога луѓето треба да јадат, да пијат и да седат покрај непознати луѓе.
Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

На некои луѓе денот не може да им мине без чистење, а на други пак ни малку не им смета насобраната прашина и нередот. Дали знаевте дека вашата уредност или неуредност може да зависи и од хороскопскиот знак во кој сте родени?
Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Кога е ерекцијата најсилна, колку трае и како точно делува лекот „вијагра“ се само дел од прашањата кои многу мажи си ги поставиле во врска со овој популарен лек за потенција кој се користи и за „екстра стимулација“.
Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Ако се сочувате со ниско ниво на тестостерон, сигурно досега сте виделе, слушнале и прочитале за разни суплементи за кои производителите ветуваат дека „прават чуда“.
Read more

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Германија изрази сомнеж во квалитетот и безбедноста на руската вакцина против коронавирусот и посочи дека лек, односно вакцина, може да се регистрира во Европската Унија само откако ќе бидат спроведени сите клинички испитувања.
Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Модриот патлиџан го викаат „крал на летото“ во гастрономскиот свет. Овој  вкусен зеленчук е здрав и хранлив: во 100 грама има 25 калории, 1 грам протеини, 0,2 грама маснотии, 6 грама јаглехидрати и 3 грама растителни влакна.
Read more
play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

На социјалните мрежи активно и жестоко се коментира „откритието“ на еден корисник на Google Earth во близина на брегот на Арктикот – замрзната структура што многу потсетува на крузер брод.
Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Русија вчера ја регистрира првата светска вакцина против коронавирусот. Што знаеме за неа, за каква вакцина станува збор?
Read more

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Поради мерките воведени против епидемијата на коронавирусот, Норвежанка и Швеѓанец решија да стапат во брак на самата граница меѓу двете земји.
Read more

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Пред точно 75 години, на 11 август 1945 година, жените во Југославија се изборија за право на глас.
Read more

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Јапонската компанија Obayashi Corporation тестира нов систем со кој сака да го надополни недостатокот на работна сила.
Read more
filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Палмерстон, познатиот мачор на британското Министерство за надворешни работи, по 4 и пол години стаж на буден и одговорен „ловец на глувци“, заминува во пензија.
Read more
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more