Магазин

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Носењето заштитна маска во јавност помага во спречувањето на ширење на коронавирусот, но некои луѓе сепак имаат проблеми со нејзината употреба. Ја носат, но со неа ја прекриваат само устата, но не и носот.
Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Доколку и самата помисла на секс ви е одбивна поради жешкото време, секс-позата „перек“ може да биде идеално решение. Овозможува минимални допири и големо уживање.
Read more
play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Оваа житна култура одлично успева во нашите краишта, па може да ја јадете сезонски, свежа и домашно произведена.
Read more

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Просечниот човек исплакува околу 65 литри солзи во текот на животот, велат научниците. Сепак, се чини дека луѓето повеќе сакаат да ги потиснуваат емоциите, а понекогаш дури и се срамат од нив.
Read more

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Предлог рецепт за телешко месо кој ќе ве воодушеви.
Read more
filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Ако чувате или некогаш сте чувале мачка, тогаш ниту еден факт и ситуација поврзани со нив никогаш не ве изненадуваат.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Многу луѓе пробале да постат, од здравствени и од религиозни причини. Некои со постепено намалување на процентот на маснотии и продукти од животинско потекло, а други со периоди во денот во кои не внесуваат никаква храна или пијалоци.
Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Околу 300 делфини приредија незаборавна глетка во Калифорнија. „Стампедото“ од делфини е снимени во јужниот дел на Калифорнија од група набљудувачи на китови.
Read more

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Во текот на патување со авион е многу потешко да се одржуваат мерките како физичка дистанца и носењето маски. Особено кога луѓето треба да јадат, да пијат и да седат покрај непознати луѓе.
Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

На некои луѓе денот не може да им мине без чистење, а на други пак ни малку не им смета насобраната прашина и нередот. Дали знаевте дека вашата уредност или неуредност може да зависи и од хороскопскиот знак во кој сте родени?
Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Кога е ерекцијата најсилна, колку трае и како точно делува лекот „вијагра“ се само дел од прашањата кои многу мажи си ги поставиле во врска со овој популарен лек за потенција кој се користи и за „екстра стимулација“.
Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Ако се сочувате со ниско ниво на тестостерон, сигурно досега сте виделе, слушнале и прочитале за разни суплементи за кои производителите ветуваат дека „прават чуда“.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more