Македонија ќе звучи моќно на Евросонг 2021

Александра Спасеска
/ 11.03.2021 / 18:02

Васил Гарванлиев, кој ќе биде претставникот на Северна Македонија на Евросонг 2021, денеска ја промовираше песната со која ќе настапи во Ротердам.

Песната насловена „Here I stand“ со видеозапис беше промовирана претходно денеска  во Дневник 1 на МТВ, а сега е достапна и на YouTube. Песната е работена според музика и текст на Васил, а за аранжманот и продукцијата се погрижија Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Му посакуваме голем успех на Васил во Ротердам, а со ваква моќна песна сигурни сме дека ја одушеви публиката ширум Европа и светот.

реклама

Музика

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more
play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more