Македонскиот велосипедист Талевски при врвот на „Трката низ Америка“ долга 6.920 километри

Македонскиот велосипедист Игор Талевски има забележителен настап на трката, која во должина од 6.920 километри се вози од Западниот до Источниот брег на Соединетите Американски Држави, и пред завршните етапи е шестопласиран во конкуренција на 42 натпреварувачи.

Членот на велосипедскиот клуб „Шри Чинмој Маратон Тим“ од Скопје во моментов е во сојузната држава Кентаки со амбиции да го задржи високиот пласман пред завршните 1.482 километри на „Транс Америка рута 2021“.

Талевски (43) дневно минува во просек по 300 километри, а најстрмниот и највисок дел од трката, Карпестите Планини со над 3.000 метри надморска височина, е веќе зад него. 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Останати спортови

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Read more

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Read more

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Read more

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе