Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Македонската експедиција која изминатите десетина дена учествуваше на Европското фудбалско првенство се попладнево со чартер-лет се врати во Скопје.

Репрезентативците на скопскиот аеродром беа пречекани од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, претседателот на КФСМ, Перо Антиќ, како и од навивачи.

„Црвено-жолтите“ на својот дебитантски настап на едно ЕП забележаа три порази, но се прикажаа во солидно светло и достоинствено го претставија македонскиот фудбал.

Загубија со 1:3 од Австрија и 1:2 со Украина на средбите што се одиграа во Букурешт, и со 0:3 од Холандија на вчерашниот меч на „Јохан Кројф“ во Амстердам.

На оваа првенство во репрезентативниот дрес за последен пат настапи Горан Пандев. 

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Фудбал

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Read more

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Read more

Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе