Манасков ги скина лигаментите на коленото, го пропушта ЕУРО

Македонскиот ракометен репрезентативец Дејан Манасков има тешка повреда на коленото поради која подолго време ќе биде надвор од терените. За повредата на Манасков информира неговиот клуб Веспрем.

„За жал, лекарските прегледи го потврдија она од што сите се плашевме. Настрадаа предните вкрстени лигаменти, плус страничните вкрстени лигаменти и 'рскавицата. Нашиот играч ќе мора на операција, долга пауза. Датумот и местото на постапката сè уште не се познати, така што не можеме да дадеме информации за детали за враќањето на нашиот ракометар. Дејан Манасков е стандарден член на нашиот тим од 2017 година. Постигна 27 гола на 10 натпревари оваа сезона. Ние сме со тебе Деки и со нетрпение очекуваме да се вратиш што е можно поскоро!“, стои во објавата на унгарскиот клуб.

Повредата и отсуството на Манасков е голем хендикеп за македонската репрезентација која на почетокот на следната година ќе учествува на Европското првенство.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Ракомет

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Read more

Ракометарите на Пелистер триумфално низ Атина

Read more

Лазаров ги соопшти патниците за Египет - тројца дебитанти

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе