Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Седумкратниот македонски ракометен шампион Металург договори денеска продолжување на соработката со својот тренер Иван Марковски за уште три години, а во тимот, како што е соопштено, останува и хрватскиот репрезентативец Златко Хорват.

-Мојата поддршка во следните три години, како предводник на стручниот штаб, ја добива Иван Марковски, заради енергијата, посветеноста, умешноста да се биде најхрабар кога е најтешко. Одлично е прифатен од екипата, која ја прероди за овој краток период и се надевам дека најдоброто допрва ќе дојде, изјави првиот човек на Металург, Зорица Блажевска за клупскиот сајт.

Марковски, кој седна на клупата на Металург на крајот од март, и во иднина ќе може да смета на најдобриот ракометар на клубот од Автокоманда сезонава, Златко Хорват, откако хрватскиот репрезентативец денеска потпиша нов двегодишен договор.

реклама

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Read more

Почна реконструкцијата на едно од најубавите шеталишта во Скопје

Read more

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Ракомет

Вардар четвртфиналист во СЕХА лигата

Read more

Вардар 1961 по рекорден 14. пат македонски ракометен првак

Read more

Лазаров објави поширок список на ракометари за јунските пријателски

Read more

Рекорден седми „Фајнал фор“ за Кире Лазаров

Read more
 

Спорт

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Читај повеќе
  • play_arrow

Холандија трета селекција со обезбеден пласман во плејофот

Читај повеќе

Сејдини: Фудбалерите демонстрираат желба за победа

Читај повеќе

Белгија ја победи Данска и обезбеди осминафинале

Читај повеќе