Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Астрологијата открива што носи Марс во Бик од 10 јуни до 21 јули 2024 година.

Планетата на идниот јазол во Овен го започна своето движење во знакот Бик, во кој се наоѓа Уран. Тоа значи дека, според хороскопот, може да се случи изненадување во животот на секој човек! Марс е планетата која во 2024 година ги одредува настаните поврзани со кармата на секој човек, бидејќи тој е диспозитор на идниот јазол во Овен.

Секој транзит на оваа планета во одреден знак ја нагласува оваа област, така што од 10 јуни многу работи можат да ви ја променат перспективата. Ако сте биле зафатени со остварување на вашите лични цели речиси цел мај и дел од јуни, можеби сте биле прилично себични со вашите потреби. Тогаш Марс ќе ве натера добро да размислите за финансиите и самодовербата.

Што може да се случи додека Марс е во Бик?

Марс ќе помине низ Бик од 10 јуни до 21 јули, а најважниот период на неговиот транзит е спојот со Уран од 14 до 18 јули 2024 година. Тие денови има големи шанси за драматичен настан поврзан со потрошувачката или однесувањето на одредена личност. Не смееме да заборавиме дека Марс значи одредена личност за секој човек, а таа личност може да направи нешто важно за вас некаде кон средината на јули. Ако сега барате работа, тогаш може да се појави личност која ќе ви ја понуди. Може да се однесува на областа на информатичката технологија и онлајн проекти.

Интересно е што во истите тие денови Сонцето ќе биде во тригон со Марс и Уран од знакот Рак, што може да донесе акцент на недвижностите и семејните прашања. На пример, вашиот партнер може да ви понуди да живеете заедно или може да имате машки купувач на вашиот дом. Во секој случај, сè што ќе се случи ќе има прилично ненадеен развој на настаните, дури и тешко да се предвиди, бидејќи во аспектот учествува планетата Уран, која носи ненадејни ситуации.

Конјункција на Марс и Уран

На подлабоко ниво, на 16 јули 2024 година, сите ќе сакаме да скокнеме напред и да еволуираме во попросперитетна иднина. Марс е волја, а Уран е духовен развој. Заедно, овие планети ќе ја донесат енергијата на создавањето, но ќе поминат низ некаква авантура. На пример, одеднаш ќе се вклопите во патување до некоја далечна дестинација или можеби ќе ја напуштите работата и целосно ќе ја промените кариерата.

Негативно значење на Марс во Бик

Со овој транзит се поврзуваат и ненадејни и непромислени постапки - може почесто да се кршат садови или некој да се однесува прилично грубо кон вас. Важно е да бидете внимателни со струјата и апаратите за домаќинство, како и да се чувате од импулсивни реакции.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Живот

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Read more

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Read more

Опасен TikTok тренд ветува идеално исончан тен

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои чекори треба да ги преземете ако ве допре медуза?

Читај повеќе

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Читај повеќе

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Читај повеќе

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Читај повеќе

Како Холанѓаните станаа највисоката нација во светот?

Читај повеќе
  • filter

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Читај повеќе