Маск: Го направивме најдобриот автомобил на сите времиња

Илон Маск во понеделник рече дека Plaid S е најдобриот автомобил кој го направиле досега.

„Теsla Plaid S е најдобриот автомобил на сите времиња. Од 0 до 100 км/час ќе забрзува за помалку од 2 секунди. Има 5 врати и место за седум луѓе“, рече Илон Маск.

Овој автомобил најверојатно ќе се продава по цена од 119.000 долари.

Whole Mars Catalog на Twitter објави фотографија од Tesla Model 3 и Model S и им го препорачаа овој автомобил на сите купувачи.

URL
Тагови
реклама

Авто новости

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Read more

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Read more

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Read more

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Read more
 

Автомобили

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Читај повеќе

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Читај повеќе

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Читај повеќе

FZero со 1.169 КС е новиот бетмобил дизајниран за патеки

Читај повеќе
  • filter

Кои се десетте најбрзи електрични автомобили?

Читај повеќе

Германците не се откажаа од возење автомобили и покрај билетите за јавен превоз од 9 евра

Читај повеќе

Маск за конкурентот Lucid: Правам повеќе деца отколку тие автомобили

Читај повеќе

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Читај повеќе