Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Mazda во Мексико ја претстави најмоќната верзија на својот компактен модел.

Јапонската автомобилска компанија треба да го претстави овој модел на 8 јули,  но сепак се одлучија неколку дена порано да ја одржат првата презентација за овој автомобил и тоа во Мексико.

Новата моќна Mazda 3 под хаубата има 2,5-литарски Skyactiv-G Turbo мотор со 250 коњски сили и 420 Nm максимален вртежен момент. Силата на автомобилот се пренесува на сите 4 тркала.

Цената на овој модел во Мексико изнесува 22.000 долари, но сепак главниот пазар на кој ќе биде таргетирана новата Mazda 3 е пазарот во САД.

Засега нема информации дали овој модел ќе се продава и во Европа.

Remote video URL
Тагови
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Авто новости

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Read more

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Read more

Претставен новиот Porsche 911 GTS со 480 коњски сили

Read more
 

Автомобили

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Читај повеќе
  • play_arrow

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Читај повеќе

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Читај повеќе
  • filter

Претставен новиот Porsche 911 GTS со 480 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи новиот Bugatti Bolide со 1850 коњски сили?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen го претстави Golf GTE Skylight Wörthersee

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Peugeot 308 караван

Читај повеќе
  • filter

Dacia го претстави освежениот Duster

Читај повеќе