Маж исчезнал во водите на Вардар во близина на ПИОМ

Во билтенот на МВР стои дека во текот на вчерашниот ден маж паднал во водите на Вардар, од кејот во близина на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување.

Полицијата соопшти дека телото не е пронајдено.

На 07.03.2021 во 17:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кејот на реката Вардар, во близина на ПИОМ, машко лице паднало во водата.

Од извршените пребарувања, телото не е пронајдено. Се работи на расчистување на случајот.

На истиот ден, во 15:42 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Долно Лисиче, скопско, на брегот на реката Вардар било пронајдено починато лице.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Хроника

Агент за недвижнини оштетил потенцијални купувачи за 32 илјади евра

Read more

Пронајдени две починати лица во Раштак и во Чаир

Read more

Притворот на Камчев продолжен за уште 30 дена

Read more

Разбиена група нарко-дилери, запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра

Read more
 

Вести

Хераклеја Линкестис си го добива назад Римскиот пат

Читај повеќе

Обвинителството бара притвор за Мијалков: Тој е моќен човек

Читај повеќе

Поголем број на хоспитализации во текот на вчерашниот ден, ситуацијата е сериозна

Читај повеќе

Мијалков осуден на осум години затвор за „Трезор“

Читај повеќе

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Читај повеќе

Агент за недвижнини оштетил потенцијални купувачи за 32 илјади евра

Читај повеќе

Се појави нов опасен тренд

Читај повеќе

Никогаш немало толку многу кокаин во Европа како сега

Читај повеќе

Првпат во историјата жена е главен уредник на Reuters

Читај повеќе