Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Хороскопскиот знак одредува бројни особини и карактеристики, а меѓу нив се и сексуалните вештини и љубовта кон сексот.

Некои хороскопски знаци се особени сексуални, внимателни во кревет и одлични љубовници, страсни и дарежливи. Но, за некои сексот е акција која набрзина ја прават, без да посветат внимание на партнерката.

Според хороскопот, мажите во овие три знаци се разочарување кога станува збор за добар секс.

Девица

Многу зборуваат, а малку работат. Имаат бујна фантазија, но кога станува збор за акција во креветот не прават ништо особено, па најчесто се вистинско разочарување.

Рак

Не го сакаат сексот. Мажите во овој знак често изгледаат совршено и му даваат важност на партнерот, но кога ќе дојде до акција, ентузијазмот полека исчезнува. Сакаат светлото да е изгасено, не сакаат експерименти и среде акција едноставно можат и да заспијат.

Близнаци

Не дека не го сакаат сексот, туку се многу себични. Мажите во овој хороскопски знак не се трудат особено околу партнерката во кревет и сè што прават е за нивно сопствено уживање.

реклама

Љубов и секс

Ова се најчестите секс-фантазии на жените кога се во врска

Read more

Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Read more

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Read more

Пет заблуди за неверството

Read more

Магазин

Нацистички униформи и оружје украдени од музеи во Холандија

Читај повеќе

Најмудрите цитати на Бил Гејтс - за вакцините, за знаењето, за животот

Читај повеќе
  • filter

Норвешка: 24 интересни факти за најсеверната земја во Европа

Читај повеќе

Франција е кралица на кружните текови

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со шампињони и моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Читај повеќе
  • filter

Идеи за есенски декорации за домот

Читај повеќе