Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Мечка влезе во населено место во Јапонија и повреди четири лица, по што e убиена, објави јапонската телевизија НХК.

Жител на градот Сапоро, каде оваа година треба да се одржи олимпискиот маратон и олимписката трка во брзо одење, бил прв кој во раните утрински часови ја забележал мечката на пат.

Веднаш потоа полицијата на Хокаидо напиша на Twitter дека започнала потрага по мечката.

– Ако забележите мечка, бидете многу внимателни, веднаш напуштете го подрачјето и јавете се на 110, предупреди полицијата.

На снимките  се гледа како мечката трча низ улица, преминува една сообраќајница и гребе на влезната врата од касарна, а потоа бега.

URL

Полицијата подоцна соопшти дека мечката нападнала тројца мажи, од кои еден е потешко повреден, и една 80-годишна жена. Двајца мажи од локалното ловечко друштво ја застрелале мечката во близина на аеродромот Сапоро. 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Чек дис аут

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more

Тинејџерка тргнува на пат околу светот со авион, сака да сруши рекорд

Read more

Видео од девојка и мечка како ловат риби стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе