Медведев се враќа на теренот на АТП турнирот во Женева

Вториот светски тенисер, Русинот Даниил Медведев, кој отсуствува од тениските терени уште од крајот на март, се очекува да биде меѓу учесниците на АТП турнирот во Женева од 15 до 21 овој месец, објавија денеска организаторите.

Турнирот во Женева е последен пред вториот Грен слем турнир годинава, Ролан Гарос, кој стартува во Париз на 22 мај.

Медведев потоа ќе мора да ги пропушти сите турнири во Велика Британија, вклучувајќи го и Вимблдон, бидејќи организаторите и Британската тениска федерација одлучија да им забранат настап на руските и белоруските тенисери поради инвазијата на Русија врз Украина.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Тенис

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Read more

Кирјос јадеше суши среде прес-конференција

Read more

Надал: Не знаев дека може да се игра со позитивен тест на корона

Read more

Ѓоковиќ првпат гласно се побуни против новата забрана: Не гледам медицинска логика

Read more
 

Спорт

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Читај повеќе
  • filter

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Читај повеќе
  • filter

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Читај повеќе

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Читај повеќе
  • play_arrow

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Читај повеќе

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Читај повеќе

НБА: Јокиќ го потпиша најбогатиот договор во историјата

Читај повеќе

Прв пораз на македонските ракометари на Медитеранските игри

Читај повеќе

Галијани открива: Во 1998 го потпишав Чави, но сè пропадна поради мајка му

Читај повеќе