Меѓународната автобуска станица во Скопје евакуирана поради заборавен куфер

Во СВР Скопје денес е пријавено дека во кругот на Меѓународната автобуска станица – Транспортен центар, во близина на банкомат бил оставен куфер. Тоа предизвикало сомнеж кај луѓето, па повикале полиција.

Заборавен куфер пред банкомат на Меѓународната автобуска станица во Скопје причина за евакуација и знак на тревога, пренесе Слободен печат. Всушност, повозрасна жена го заборавила куферот пред банкомат, пренесе порталот.

Според соопштението на МВР, во куферот имало облека и истиот не претставувал никаква опасност за граѓаните.

Во соопштението на МВР стои:

„Денеска во СВР Скопје е пријавено дека во кругот на Меѓународна автобуска станица- Транспортен центар во близина на банкомат бил оставен куфер. Веднаш се преземени соодветни мерки и активности, направени се потребните проверки и утврдено е дека станува збор за едно лице кое го оставило куферот, во кој имало облека односно нема никаква опасност за граѓаните“.

Тагови
реклама

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Read more

Хроника

Почина жена од Неготино претепана од партнерот, тој ќе биде гонет за потешко кривично дело

Read more

Осуденик избоден со остар предмет во Затворот Идризово

Read more

Осомничен за фемицид во Грција најден и уапсен во Северна Македонија

Read more

Кривична за полициски службеник од Скопје за примање поткуп

Read more
 

Вести

Под мотото „Ритам на стихот, ритам на животот“ ќе се одржат 61 Струшки вечери на поезијата

Читај повеќе

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Читај повеќе

Шефот на ОН: Повторно ни се заканува нуклеарен конфликт

Читај повеќе

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Читај повеќе

21 година од загинувањето на армиските припадници кај Карпалак

Читај повеќе

На „Табановце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ од 30 минути до еден час

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Читај повеќе

Граѓаните на земјите од Отворен Балкан ќе може да работат без визи и работни дозволи

Читај повеќе

Почина жена од Неготино претепана од партнерот, тој ќе биде гонет за потешко кривично дело

Читај повеќе