Мејведер се обложи против Мекгрегор, еве колку заработи

Конор Мекгрегор со технички нокаут изгуби вечерва од Дастин Поарје на УФЦ-264 настанот во Лас Вегас.

Ирецот кон крајот на првата рунда го скрши зглобот и падна по што доктор ја прекина борбата. Со тоа, Мекгрегор го запиша вториот пораз во три средби со Поарје, трет во последните четири месеци во УФЦ.

Флојд Мејведер се пофали на Twitter дека се обложил против Ирецот, објавувајќи фотографија како доказ за тоа. Според објавеното тој вложил 50.000 долари, а тоа му донело чиста заработка поголема од 35.000 долари.

„Ти благодарам за заработката“, напиша Мејведер и го означи Поарје во објавата.

URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Останати спортови

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Read more

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Read more

Италијански боксер величеше нацизам во рингот

Read more

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе