Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Ирскиот борач Конор Мекгрегор на брутален начин повторно упати навреди кон Хабиб Нурмагомедов и неговата сопруга, порачувајќи дека рускиот борач се оженил со братучетка.

Пред неколку години Мекгрегор упати навреда кон сопругата на Хабиб, а овие денови продолжи со навредите. Преку Twitter му порача дека „се оженил со роднина“, а по кратко време го избриша твитот.

Сепак, твитерџиите успеаја да ја документираат неговата навреда.

Тоа што засега е познато за сопругата на Хабиб е дека се познаваат од детството бидејќи потекнуваат од исто место.

Можеби тоа го наведе Мекгрегор да упати навреди, што и не е нешто ново кај него, тој постојано го навредува рускиот борач кој се пензионираше од светот на спортот.

реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Останати спортови

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Read more

Погледнете во каков кафез се одржа ММА борба во Полска

Read more

Двоен нокаут: И двајцата соперници паднаа во исто време

Read more

Талибанците дозволија: Авганистан ќе учествува на Олимписките игри во Пекинг

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе