Меколи Калкин стана татко

Од „Сам дома“ до „полна куќа“ – актерот Меколи Калкин го доби првото дете со партнерката Бренда Сонг.

Двојката изјави за Esquire потврди дека Дакота Сонг Калкин се роди на 5 април во Лос Анџелес.

Мајката и бебето се во одлична состојба, а двојката изјави дека се пресречни. Ќерката го доби името по сестрата на Меколи, Дакота Калкин, која загина во сообраќајна несреќа во 2008 година.

URL

40-годишниот Калкин и 33-годишната Сонг беа познати како успешни деца-актери. Двојката се запозна на снимањето на филмот Changeland во 2019 година.

URL

Сонг е најпозната по улогата филмот „The Suite Life of Zack & Cody“ и серијата „The Suite Life on Deck“. Во поново време, имаше улоги во сериите „New Girl“ и „Superstore“, а во 2019 играше во „Dollface“.

Калкин ќе се појави во десеттата сезона на хит-серијата „American Horror Story“.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more

Филм & ТВ

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Read more

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Read more

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Read more
 

Сцена

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Читај повеќе

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Читај повеќе

Today It’s All About Jazz по петти пат во Скопје

Читај повеќе

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најавена и 18. сезона на „Grey's Anatomy“

Читај повеќе