Мерилин Менсон ја продаде вилата со „соба за силување“ за речиси 2 милиони долари

Мерилин Менсон, кого од февруари годинава најмалку 15 жени го обвинуваат за сексуална злоупотреба и напад, неодамна ја продаде вилата во Холивуд за 1,83 милиони долари.

Тоа е истата куќа за која музичарката Фиби Бриџис тврди дека има „соба за силување“ и дознала за тоа откако со пријатели го посетила местото кога била тинејџерка, бидејќи во тоа време била голема обожавателка на пејачот.

Вилата на Менсон во Холивуд има 2.711 метри квадратни и е опкружена со тераси и градини.

Според Daily Mail, рок-музичарот ја ставил куќата на продажба истиот ден кога побарал да се отфрли тужбата за сексуални напади поднесена против него.

Вилата што ја продаде Мерилин Менсон првпат стигна до насловните страници кога Фиби Бриџис го обзнани големо откритие велејќи дека таму има „соба за силување“ во која Менсон ја однел кога била тинејџерка.

„Отидов во куќата на Мерилин Менсон кога бев тинејџерка, заедно со неколку пријатели. Бев голема обожавателка. Тој за една соба во неговата куќа рече дека е ‘соба за силување’, мислев дека тоа е само неговата ужасна смисла за хумор. Престанав да го обожавам“, рече таа тогаш.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Музика

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Read more

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Read more

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Read more

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе