Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Најдобриот играч на Мундијалот во Катар, Лео Меси, предводи ѕвездена екипа во новата реклама, која на одличен начин сака да ја евоцира врската меѓу фудбалот и технологијата - брзина, прецизност и меѓусебна поддршка.

Меси, кој на златната репрезентација на Аргентина ѝ подари златни телефони, ќе го видите дури на крајот, а пред тоа играчите на ПСЖ Марко Верати, Нуну Мендеш и Фабиан Руис ќе парадираат со девојчиња и момчиња во жарот на фудбалската борба.

Во брилијантно продуциран клип на YouTube, фудбалерите се „зад камерата“ и навиваат за децата што играат на теренот, а натпреварот во живо се следи и на новите телевизори Hisense ULED и Laser TV. Овие телевизори доаѓаат со надграден режим на спортска слика и технологии за прикажување за кои компанијата вели дека ТВ натпреварите изгледаат како да сте на стадион. Кога е најинтересно и ви треба одмор и освежување - тоа го наоѓате додека трепнете во новиот паметен фрижидер Hisense.

Remote video URL

Компанијата Hisense веќе три години соработува со француски Пари Сен-Жермен. Beyond Your Expectations - новиот слоган - сака да им покаже на корисниците и фановите како уредите и технологијата на Hisense, како и фудбалскиот тим ПСЖ, ги надминуваат сите очекувања.

Remote video URL
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Фудбал

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Read more

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Read more

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Read more

Алегри го напушти Јувентус?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Читај повеќе

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Читај повеќе

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Читај повеќе

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Читај повеќе

Алегри го напушти Јувентус?

Читај повеќе

Светскиот шампион обвинет за силување ќе оди на психијатриска евалуација

Читај повеќе

Ливерпул објави дека се разделува со двајца фудбалери

Читај повеќе

Французите изненадија со списокот за ЕУРО 2024: Каде се асовите?

Читај повеќе