Меси ќе потпише за ПСЖ, тврди француски новинар

Лионел Меси на почетокот на сезоната побара трансфер од Барселона, но каталонскиот клуб одби да го продаде, па Аргентинецот мораше да остане на Камп Ноу.

Барселона се надеваше дека најдобриот фудбалер на светот ќе се премисли, но се чини дека тој сè уште не се откажува од идејата за промена на клубот.

Даниел Риоло, новинар на RMC Sport, синоќа сензационално објави дека Меси ќе потпише за ПСЖ.

„Меси ќе игра за ПСЖ следната година. Да, многу сум сериозен кога го кажувам тоа. Меси ќе биде играч на ПСЖ", тврди Риоло, кој има околу половина милион следбеници на Twitter.

Информацијата стигна само еден ден откако Нејмар, најголемата ѕвезда на ПСЖ изјави дека следната сезона мора да игра со Меси, со кого четири години делеше соблекувална во Барселона.

„Во моментов најмногу што сакам е да играм со Меси повторно. Сакам да играм со него. Ако тој сака, ќе му ја оставам и мојата позиција. Следната сезона мора да играме заедно, тоа е сигурно".

Со оглед на тоа дека Барса е во голема финансиска криза, јасно е дека Нејмар нема да се врати таму, па единствената опција да игра со Меси е ако Аргентинецот дојде во Париз.

реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Фудбал

Со гол од слободен удар Барди се врати на зелениот терен

Read more

Почетни состави за дербито Интер - Милан

Read more

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Read more

Алба: Знам дека ме мразат

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Со гол од слободен удар Барди се врати на зелениот терен

Читај повеќе

Јапонија вработува 10.000 здравствени работници за ОИ

Читај повеќе

Почетни состави за дербито Интер - Милан

Читај повеќе

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Читај повеќе

Алба: Знам дека ме мразат

Читај повеќе
  • play_arrow

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Читај повеќе
  • play_arrow

Уругвај го има новиот Луис Суарес: Ова е гол-машината Матијас Аресо

Читај повеќе

Како ќе игра Манџукиќ покрај Ибрахимовиќ?

Читај повеќе

Брестовац повеќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација

Читај повеќе