Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Згуснат распоред со дури шест натпревари во Лига Европа ги очекува ракометарите на скопски Металург во февруари, откако трите одложени натпревари од 2020 година се презакажани за идниот месец.

Како што е соопштено вечерва, Металург ќе ги продолжи настапите на меѓународната сцена на 6 февруари со гостување во Белорусија против Чеховски Медведи, по што ќе одигра два натпревари на домашен терен против француски Тулуз и полскиот претставник Висла Плоцк, на 9 и 14 февруари.

Возвратните дуели против Висла Плоцк и Чеховски Медведи треба да се одиграат во Скопје, на 16 и 20 идниот месец, а три дена подоцна ракометарите на Металург ќе му гостуваат на австриски Фиверс.

Металург во 2020 година одигра три натпревари во А-групата во Лига Европа, со ефект од едно реми и два поразa. 

Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе