Кои се очекувањата на гејмерите?

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за конзолата Xbox Series X.

Претставувањето на игрите е закажано за 23 јули. Помеѓу претставените игри ќе биде и Halo Infinite, пишува The Verge.

Пред неколку недели беше објавен и трејлерот за оваа игра. Играчите имаат големи очекувања од Halo.

Remote video URL

Со оглед на тоа дека Microsoft објави и тизер за Hellblade во текот на претставувањето на Xbox Series X минатата година, големи се и очекувањата за оваа игра.

Remote video URL

Кога станува збор за игрите Forza и Gears, се претпоставува дека ќе бидат прилагодени на хардверот на Xbox Series X.

Освен овие игри, од Microsoft најавија и други изненадувања за корисниците на нивната конзола.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Гејминг

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе