Милиони луѓе останаа без WhatsApp: Дали сте меѓу нив?

Неколку милиони корисници на WhatsApp ќе останат без апликацијата до крајот на овој месец.

Имено, луѓето кои имаат малку постари телефони, би можеле да имаат проблеми, односно да останат целосно без WhatsApp поради застарениот оперативен систем.

Според британски The Sun, сите корисници на iPhone кои немаат iOS 9 или понова верзија на оперативниот систем, како и корисниците на Android кои немаат Android 4.0.3 или понова верзија, ќе бидат погодени од оваа промена.

Во превод, ова се сите оние кои имаат iPhone 4, или, на пример, Samsung Galaxy S2.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Софтвер

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Read more

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Read more

Apple ќе може да лоцира исклучен или ресетиран iPhone со iOS 15

Read more

Monterey ќе биде новата верзија на macOS

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе