Милвоки го доживеа првиот пораз на домашен терен

Екипата на Милвоки Бакс ноќеска загуби од Атланта со 116 : 113 во првиот меч од финалето на Источната конференција. Бакс го доживеа првиот пораз на домашен терен оваа година во плејофот.

Милвоки претходно двапати победи во својата арена со Мајами, а потоа освои три победи во серијата со Бруклин.

Од друга страна, Атланта заврши како петта во регуларниот дел од сезоната и сите три серии ги започнаа на гостински терен. Хоукс во 2021 година во плејофот на гостински терен имаат рекордни 6 : 2 во победи.

– Напорно работевме за да можеме да победиме на гости. Му реков на тимот за тоа. Тие се создадени за тоа, изјави тренерот на Хоукс, Нејт Мекмилан. 

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Кошарка

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Read more

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе