КВАЛИФИКАЦИИ ЗА У21 ЕУРО 2021

Младите фудбалери сепак нема да играат, мразот го одложи натпреварот

Квалификацискиот натпревар помеѓу Фарските Острови и Македонија дефинитивно нема да се одигра денеска откако поради замрзнатиот терен УЕФА донесе одлука да го одложи.

Македонската фудбалска репрезентација до 21 години попладнево нема да игра фудбал. Замрзнатиот терен на стадионот „Тоурсвелур“ во главниот град Торсхавн денеска не попушти и официјалните лица на УЕФА во договор со двете репрезентации донесоа одлука дека не постојат услови натпреварот да се одигра.

Со оглед на тоа што слободен термин на двете репрезентации им е тек во јуни 2020, натпреварот ќе се одигра тогаш, а точниот датум ќе биде дополнително одреден.

Шансите за одигрување на натпреварот уште од синоќа беа мали со оглед на тоа што избраниците на селркторот Благоја Милевски не успеаја да одржат ниту нормален тренинг поради мразот.

Од нашата група денес ќе се одигра натпреварот помеѓу Израел и Шпанија, додека репрезентациите на Црна Гора и Казахстан се слободни.

реклама
„Мислителот” на Роден ќе мине една година во арапскиот Лувр

„Мислителот” на Роден ќе мине една година во арапскиот Лувр

Read more
Италијански фудбалер позитивен на корона вирусот

Италијански фудбалер позитивен на корона вирусот

Read more

Операторите најавија времен прекин на телевизиските програми

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Фудбал

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Читај повеќе

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Читај повеќе

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Читај повеќе

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе