Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Реал Мадрид ја победи Барселона во саботното Ел Класико, а веќе во среда го игра реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Ливерпул.

Во Мадрид, шпанскиот шампион победи со 3:1 и тој натпревар се одигра пред седум дена.

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан, се пожали по Ел Класико дека неговите играчи се уморни, нагласувајќи дека ситуацијата е алармантна.

На оваа тема се надоврза и Ел Чирингито, кој пишува дека играчите на Реал го достигнале физичкиот лимит. За време на тренинг прават само вежби за опоравување и работат со физиотерапевти за да бидат што е можно поподготвени за следниот натпревар. Зидан не бара од играчите посебни вежби и не ги троши на други работи, поважно му е да бидат што поподготвени на терен.

За потсетување, по натпреварот со Барса Зидан изјави:

„Имаме проблеми со физичката подготвеност и тешко ги завршуваме натпреварите, немаме сила. До крајот на сезоната ќе ни бидат потребни сите достапни играчи, не можеме веќе да изгубиме никого. Не знам како ќе истраеме до крај“.

Реал ќе игра против Ливерпул во среда од 21 часот. Во недела, тимот на Зидан ќе игра против Хетафе.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе