Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Во 1999 година, тогаш 28-годишниот Елон Маск одлучи да си купи McLaren F1 за кој одвоил 815.000 долари.

Најбогатиот човек во светот во 1999 година веќе сериозно бил навлезен во деловниот свет, па по првата поголема заработка, Маск решил и да се награди со автомобил.

Од CNN го снимиле тој момент со автомобилот, кој не траел долго кај Маск, го возел до 2000 година.

реклама

Живот

Интересни факти за луѓето родени во март

Read more

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more