Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Роберт Ирвин, син на покојниот ловец на крокодили Стив Ирвин, сè повеќе наликува на својот татко. Снимајќи емисија за диви животни, младиот Роберт во еден момент беше неочекувано каснат од змија.

Видеото од настанот го објави на Instagram. Станува збор за спасен питон, а сцената е снимена пред питонот да биде вратен во дивина. Додека Роберт си игра со змијата, таа го гризна за лице.

„Откако го спасивме, овој дијамантски питон нè потсети на слична ситуација која пред неколку децении се случи во една документарна серија на ловецот на крокодили. Можеби тие всушност, на овој начин велат „благодарам“, напиша Роберт покрај видеото и сподели фотографија на која се споредени неговата повреда и повредата на татко му.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Чек дис аут

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

Read more

Магазин

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Читај повеќе

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Читај повеќе
  • filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Читај повеќе