Моментот кога војници ќе се обидат да избркаат ракун од оклопно возило

Американскиот магазин Task & Purpose, којшто ја информира јавноста за активностите на американската војска, објави видео кое стана хит на социјалните мрежи.

На снимката се гледаат неколку американски војници кои се обидуваат од борбено возило да избркаат ракун кој, бегајќи од луѓе, се сокрил токму во нивното возило.

Но, неочекуваната средба се претвори во кошмар. Со оглед на тоа дека ракуните стануваат агресивни кога ќе почувствуваат опасност, на снимката може да се види како еден од војниците во раце држи бејзбол палка во случај за самоодбрана.

Двајца од најхрабрите влегоа во возилото и се обидоа да го фатат ракунот за да го пренесат на безбедна локација, но работите не се одвиваа според очекуваното.

Снимката ги насмеа луѓето на интернет, а некои прашуваат дали ракунот е кинески или руски шпион?

URL
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Чек дис аут

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Read more

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Read more

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе